۱۰ فایده حلیم خانگی برای دوران بارداری و شیردهی

فواید حلیم خانگی برای دوران بارداری و شیردهی

0 40

 

سالم ترین شکل مصرف گندم، به شکل گندم کامل و نیز بدون استفاده از هرگونه مواد افزودنی است. مثلا موادی که در تهیه نان به آرد گندم اضافه می شوند و نیز تصفیه کردن آرد کامل سبوس دار و تبدیل آن به آرد سفید، از خواص آن کم می کند. یکی از غذاهایی که در آن، از گندم به شکل طبیعی آن، استفاده می شود حلیم و مخصوصا حلیم خانگی با گندم کامل است.

دوران بارداری یکی از دوران های حساس زندگی خانم هاست که در آن نیاز به یک ماده حیاتی و دارای خواص فوق العاده، بیشتر از قبل احساس می شود و گندم یکی از خوراکی های مفیدی است که مصرف آن مخصوصا به شکل حلیم و استفاده از آن در انواع سوپ ها و آش ها، پر از فایده و سودمندی است.

در این مقاله به ۱۰ مورد مهم از فایده های حلیم خانگی با گندم کامل، می پردازیم. تا آخر این مقاله با نی نی مگ همراه شوید.

مورد اول : به بهبود سلامت دستگاه گوارش کمک می کند

مصرف حلیم، به سلامت دستگاه گوارش خانم باردار و کاهش نفخ، تهوع و یبوست که در این دوران شایع است، کمک زیادی می کند.

مورد دوم : انرژی فراوان تولید می کند

یکی از مواردی که یک خانم باردار به آن نیاز بسیاری دارد، انرژی است. حلیم خانگی تهیه شده با گندم کامل، به علت کربوهیدرات پیچیده، سبوس فراوان و گوشتی که دارد، علاوه بر ارزش غذایی بالایش، انرژی زیادی را نیز تولید می کند.

مورد سوم : حلیم، یک مولتی ویتامین خدادادی است

گندم کامل دارای ویتامین های زیادی مثل ب، ای، کا، فولات و مواد معدنی فوق العاده ای از جمله منگنز، سلنیوم، پتاسیم، منیزیم و نیز روی و آهن است. خانم هایی که حلیم، چند وعده غذایی شان را در هفته تشکیل می دهد، بارداری سالم تری را می گذرانند. البته باید استفاده از سایر مولتی ویتامین های تجویز شده از سوی پزشک را نیز کاملا جدی گرفت.

multivitamins

مورد چهارم : گندم کامل میزان ابتلا به دیابت بارداری را تا حد زیادی کم می کند

در دوران بارداری به علت تغییراتی که در میزان هورمون های بدن بوجود می آید، ممکن است میزان قند خون بالاتر رود که به این حالت دیابت بارداری می گویند. مصرف حلیم باعث تنظیم میزان گلوکز خون در خانم باردار می شود.

whear

مورد پنجم : گندم کامل به متعادل شدن فشار خون کمک می کند

طبق تحقیقات انجمن قلب آمریکا، منابع طبیعی پتاسیم، مثل غلات کامل در کنترل فشار خون، موثر هستند. پتاسیمی که در حلیم وجود دارد، اثرات سدیم را کم می کند و فشار خون را کاهش می دهد. اگر فشار خون بارداری دارید در کنار مصرف غلات، از نمک کمتری در وعده های غذایی تان استفاده کنید.

wheat

در روزهای آینده ۵ مورد دیگر را بخوانید…

 

مشاهده انواع محصولات بهداشتی برای کودک در دیجی کالا

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ