همه آنچه باید درباره مینی واش بدانید

راهنمای خرید یک مینی واش مناسب

0 27

مینی واش چیست؟

مینی واش ها با نام دیگر کهنه شور، ماشین های لباسشویی کوچکی هستند و گزینه ای بسیار عالی برای مادران ، دانشجویان و افرادی است که خانه های جمع و جور دارند. خیلی از افراد به ندرت لباس های زیادی برای شستن دارند و دغدغه شستن روزانه لباس هایشان را دارند. مثلاً دانشجوها یا افرادی که تنها زندگی می کنند جزو این دسته هستند. از طرف دیگر  کهنه شورها مخصوص مادرانی است که نوزاد یا کودکی  دارند و می خواهند لباسهای کثیف کودکشان را جدا از لباسهای خودشان بشویند. از آنجایی که نوزادان لباس های شان را روزانه و به طور مکرر کثیف می کنند، نیاز به تعویض و شستشوی چند باره آنها دارند. مینی واش، استفاده از ماشین لباسشویی بزرگ را کمتر می کند.

طرفداران مینی واش ها گاهی گروهی از خانم ها و آقایانی هستند که ترجیح می دهند تکه های کوچک لباس هایشان را به صورت جدا از بقیه لباسها بشویند. دسته دیگر مشتاقان مینی واش ها، افرادی هستند که اهل سفر با آر-وی(اتوبوس های مجهز شده به همه امکانات یک خانه برای سفر ) یا کمپ زدن هستند. آنها می توانند بدون نیاز به مکانهایی برای شستشوی لباسهایشان، فقط با خودشان یک مینی واش همراه ببرند.

مینی واش ها شامل  ۳ نوع مینی واش های ساده، مینی واش های دوقلو و مدل های دارای سبد خشک کن هستند. به ترتیب مختصری از هریک را می خوانیم :

مینی واش ساده

مینی واش ساده تنها دارای یک مخزن است که لباس ها در آن شسته می شوند. پس از آن شما باید خودتان لباس ها را آبکشی کرده و پهن کنید. این نوع دستگاه ها، آب کمی مصرف می کند و نسبت به دو نوع دیگر، قیمت کمتری دارد. اگر آبکشی لباس ها برایتان سخت است، این  مدل، گزینه مناسبی برای شما نیست.

مینی واش دوقلو

مینی واش دوقلو دارای دو مخزن است که یکی برای شستشو و دیگری برای خشک کردن لباس هاست. به طور همزمان می توان از هر دو مخزن استفاده کرد. این مدل دارای وزن و قیمت بیشتری نسبت به دو مدل دیگر است.

مینی واش خشک کن دار

این مدل دارای یک مخزن است که لباس ها در آن شسته می شوند. پس از شسته شدن، لباس ها را بیرون آورده و در سبد خشک کن قرار می دهیم و مجددا، در مخزن قرار می دهیم.

 

بررسی ۱۰ برند مینی واش پرفروش در دیجی کالا

آیا مینی واش ها کاربردی هستند؟ ویژگی های یک مینی واش مناسب :

-با محیط زیست سازگارند

این ماشین ها در مقایسه با وسایل بزرگتر، از آب، شوینده و برق کمتری استفاده می کنند.

-سبک و جمع و جور هستند

این ماشین لباسشویی های کوچک، وزن و اندازه جمع و جوری دارند و به راحتی روی پیشخوان قرار می گیرند. هنگام سفر نیز می توانید به راحتی آنها را با خود ببرید.

-ظرفیت مناسبی دارند

گنجایش آنها به حدی است که حتی می توانید ملحفه ها را نیز در آنها بشویید.

-مقرون به صرفه هستند

ماشین های مینی واش قیمت مناسبی دارند و حدوداً با یک چهارم قیمت یک ماشین لباسشویی بزرگ می توان آنها را خرید.

-با مکان های مختلف سازگارند

تقریباً در هر مکانی می توان از آنها استفاده کرد. به هر پریز برق معمولی ۱۱۰ ولت وصل شده و نیز به هر شیر آبی می توانید متصل کنید.

نحوه استفاده از مینی واش:

۱.ابتدا شلنگ ورودی را به شیر آب وصل کنید.

۲.سیم برق را در پریز قرار دهید.

۳.شلنگ تخلیه ماشین را به سمت پایین و داخل سینک یا سطلی قرار دهید.

۴.لباس ها را به طور یکنواخت داخل ماشین قرار دهید.

۵.پودر ماشین را در محل مخصوص آن بریزید. معمولاً یک قاشق غذاخوری کافی است، اما اگر لباس ها خیلی کثیف هستن، مقدار پودر را بیشتر کنید.

۶.درب ماشین را بسته و مطمئن شوید که محکم شده است.

۷.شیر آب را روی دمای دلخواه تنظیم کرده و باز کنید.

۸.دکمه شروع را بزنید. تنظیم پیش فرض ماشین های مینی واش روی خودکار است و به طور خودکار شروع می شود. اگر دکمه برنامه را بزنید، می توانید سایر تنظیمات را نیز ببینید و موارد دیگر را انتخاب کنید.

۹.پس از پایان شستشو دستگاه صدا می دهد تا به شما اطلاع دهد. در این زمان آب را ببندید و ماشین را از برق بکشید.

 

بررسی ۱۰ برند مینی واش پرفروش در دیجی کالا

مینی واش ها برای چه مکان هایی مناسبند؟

این ماشین های لباسشویی کوچک برای کمپینگ، ماشین های آر-وی، آپارتمانهای نقلی و دانشجویی، خوابگاه ها و خانه هایی که نوزاد دارندمناسب است.

 

نکات مهم در استفاده از مینی واش :

-برای تخلیه بهتر آب بهتر است آن را روی پیشخوان قرار دهید. در غیر اینصورت می توانید از پمپ آن استفاده کنید تا آب را برخلاف جاذبه زمین تخلیه کند.

-بهتر است به محض خیس شدن بدنه، آن را خشک کرده تا در دراز مدت اتصالی نکند.

-برای بهتر تمیز شدن لباس ها، درجه حرارت مینی واش را بیشتر کنید و از آب گرم استفاده کنید.

مینی واش چند کیلویی بهتر است؟

وزن مینی واش ها معمولا بین ۴ تا ۶ کیلوگرم در مدل های ساده و ۶ تا ۹ کیلوگرم در مدل های دوقلو است. بسته به مقدار لباس ها و ترجیحات و البته سلیقه تان می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید.

کدام مینی واش بهتر است؟ چه مارکی بخریم؟

 

در این مقاله، چندین برند از مینی واش ها را به شما معرفی می کنم. می توانید به لینک های داده شده دیجیکالا بروید، مشخصات هر مدل و نظر افراد مختلف را بخوانید و بهترین انتخاب را انجام دهید.

بررسی ۱۰ برند مینی واش پرفروش در دیجی کالا

مشاهده انواع محصولات بهداشتی برای کودک در دیجی کالا

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ