چگونه هوش جنین را افزایش دهیم؟

تکنیک های افزایش هوش جنین

0 39

تکنیک های افزایش هوش جنین 

همه ما می دانیم که ژن ها نقش مهمی در تعیین هوش و شخصیت جنین دارند، اما آنچه که از اهمیتش غافل هستیم، این است که  انتخاب شیوه زندگی به شکل اصولی و مناسب، می تواند به برنامه ریزی و تغییر این ژن ها کمک زیادی کند.

برای آشنایی با راه های افزایش هوش جنین و پرورش نوزادی باهوش، با نی نی مگ همراه شوید. ۹ توصیه مهم محققان را بخوانید و به آنها عمل کنید :

۱)در دوران بارداری، تناسب اندام و فعالیت خود را حفظ کنید.

تناسب-اندام-در-بارداری

آیا عاشق شادی و نشاطی هستید که از ورزش بدست می آورید؟ جنین شما هم دقیقا همینطور است. اگر می خواهید کودک خود را باهوش تر کنید، با تنبلی و نشستن روی کاناپه مبارزه کنید. حفظ تناسب اندام و فعالیت در دوران بارداری، اهمیت زیادی دارد و مادرانی که در طی بارداری شان فعال هستند، فرزندان باهوش تری را در خود پرورش می دهند. ورزش در طی بارداری، نورون های هیپوکامپ نوزاد را که در یادگیری و حافظه نقش دارند، تا ۴۰ درصد افزایش می دهد.

هورمون های شادی آوری که که در طی ورزش آزاد می شوند از جفت عبور می کنند و اطراف جنین را تا چند ساعت احاطه می کنند. علاوه بر این، ورزش باعث افزایش جریان خون و رساندن اکسیژن بیشتری به سلول های جنین و مغز او می شود. اگر قبل از بارداری ورزش نمی کردید ورزش های سبک مثل پیاده روی آهسته را انجام دهید.

 

البته یادتان باشد اول از همه مواد مقوی و مورد نیاز بدنتان را فراهم کنید و بعدا به ورزش بپردازید. در طول ورزش نیز آبمیوه های طبیعی و آب بنوشید. اگر در ماه های اول بارداری انرژی کمی دارید، بهتر است استراحت کنید و ورزش را به سه ماهه دوم و سوم بارداری موکول کنید.

۲)برای او موسیقی پخش کنید.

موسیقی-در-بارداری
آهنگ برای افزایش هوش جنین

نوزادان متولد نشده عاشق موسیقی هستند. موسیقی باعث ترشح مواد شادی آوری مثل سروتونین می شود که از جفت عبور کرده و با تاثیر بر مغزش، باعث آرامش او می شود. وقتی نوزاد در شکم مادر رشد می کند، صداها و موسیقی را می شنود. درست است که به طور دقیق مفهوم کلمات را درک نمی کند، اما موسیقی مغز او را تحریک کرده و به رشد آن کمک می کند.

۳)مکمل هایتان را زیر نظر پزشک مصرف کنید.

مکمل-در-بارداری

در دوران بارداری، بدن شما به ویتامین ها و مواد معدنی اضافی نیاز دارد. گرچه وعده های غذایی سالم، مواد مورد نیاز بدن شما را فراهم می کند اما باید برای رفاه نوزاد و رشد بهتر او و سلول های مغزی اش، از مکمل هایی که پزشک تان تجویز می کند، استفاده کنید. معمولا پزشکان در سه ماهه اول مکمل فولیک اسید را تجویز می کنند. مکمل های ویتامین و مواد معدنی پریناتال در سه ماهه دوم و سوم تجویز می شود.

۴)برای افزایش هوش جنین غذاهای حاوی امگا ۳ بخورید.

 امگا-3-در-بارداری.

یکی از تکنیک های افزایش هوش جنین، خوردن غذاهای حاوی امگا سه است. اسیدهای چرب امگا۳ برای رشد مغز نوزاد، خیلی ضروری اند. اطمینان پیدا کنید که غذاهایی با مقدار خوب امگا۳ در رژیم غذایی تان وجود دارد. امگا۳ در این غذاها و خوراکی ها وجود دارد :

– غذاهایی مثل انواع ماهی های چرب ساردین، قزل آلا و ماهی تن، مقدار فراوانی امگا۳ دارند

– آجیل هایی مثل بادام، فندق، پسته و مخصوصا گردو

– سبزی هایی مثل خرفه، اسفناج، شاهی، کاهو، میوه آووکادو و دانه تخم کتان. با این فرض که روزانه مصرف شوند.

– تخم مرغ های محلی و مربوط به مرغ هایی که در هوای آزاد و نیز گوشت حیواناتی که در مراتع و با علوفه تازه، پرورش پیدا می کنند، دارای امگا۳ فراوانی هستند.

۵)در دوران بارداری تان تخم مرغ بخورید.

-تخم-مرغ-در-بارداری

در زرده تخم مرغ ماده ای به اسم کولین وجود دارد که طبق تحقیقات، باعث افزایش هوش جنین و یادگیری می شود. کولین ساختار سلولی مغز نوزاد را برای حمایت از رشد شناختی تغییر می دهد و یکی از غذاهای افزایش هوش جنین است. طی آزمایشی که بر روی موش های باردار انجام شده است، نوزاد آنهایی که با کولین بیشتری تغذیه شدند، ۲۵ درصد دارای نورون های بزرگ تری در بخشی از مغز که برای یادگیری است، شده اند. در نوزادان این موش ها، سلول های بیشتری برای دریافت سیگنال های دریافتی بوجود آمده است. البته یادتان باشد که خوردن افراطی از هر ماده غذایی نیز خودش آسیب زاست.

 ۶)یکی از راه های افزایش هوش جنین، خوردن میوه و سبزی های متنوع است

 میوه-سبزی-تازه-در-بارداری

در غذا خوردن، ماجراجویی کنید و غذاهای سالم و گوناگون بخورید. هر روز چندین نوع میوه و سبزی مصرف کنید. آبمیوه های طبیعی بنوشید و آجیل هایی مثل بادام و گردو را در برنامه تان قرار دهید. بادام منبع خوب پروتئین، انرژی و ویتامین ب۳ است و گردو امگا۳ و فسفر دارد که هر دوی این آجیل ها در کنار هم، ترکیب خوبی برای رشد مغز جنین هستند.

۷)سطح تیروئیدتان را قبل از بارداری کنترل کنید.

کنترل-تیروئید--در-بارداری

ناپایدار بودن سطح تیروئید، می تواند بر ضریب هوشی جنین تاثیر بگذارد. برای سنجش سطح تیروئیدتان با پزشک مشورت کنید. سعی کنید رژیم سالم و متعادلی با مقادیر مورد نیاز ید را دریافت کنید و حتما از نمک های ید دار، شیر و ماست، اسفناج، تخم مرغ، بوقلمون و سیب زمینی که حاوی مقادیر خوبی از ید هستند استفاده کنید.

۸)بیشتر بخوابید.

 خواب-کافی-در-بارداری

شما برای دو نفر می خوابید. استراحت خوب و با کیفیت، خیلی مهم است و نه تنها باعث تقویت روحیه و سیستم ایمنی شما می شود، بلکه شانس شما را برای داشتن یک بارداری و زایمان سالم، بیشتر می کند. با خوابیدن کافی، مغز نوزادتان زمان لازم برای رشد و تکامل، در اختیار خواهد داشت.

 

۹)با شکم خود و موجود زیبایی که در آن است، صحبت کنید.

 با-جنین-صحبت-کنید

شاید این کار احمقانه به نظر برسد، اما ارزشش را دارد. پایه های یادگیری زبان، از رحم شروع می شود و کودک می تواند صداهایی را که در سه ماهه سوم دوران جنینی اش به طور مرتب شنیده است به خاطر بسپارد. صحبت با صدای بلند می تواند به تشخیص زود هنگام کلمات و جملات در او، کمک کند.

 

منابع :

www.hindustantimes.com

www.thebump.com

 

 

مشاهده انواع محصولات بهداشتی برای کودک در دیجی کالا

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ