چرا بازی های فکری برای سلامتی روح و جسم ما مفید هستند؟

0 10

 

چرا بازی های فکری برای سلامتی روح و جسم ما مفید هستند؟

آیا شما هم در اوقات فراغت و برای سرگرمی های خانوادگی خود به انجام بازی های فکری مشغول می شوید؟

آیا ترجیح می دهید به جای تماشای تلویزیون و سر زدن به شبکه های اجتماعی، نوعی دیگری از سرگرمی را تجربه کنید؟

آیا به دنبال هیجان، تمرکز و خلاقیت بیشتر ذهن تان هستید؟

اگر پاسخ شما به هر یک از سؤالات بالا مثبت است، خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم. در این مقاله به فایده های انجام بازی های فکری را خواهید خواند.

چرا بازی های فکری برای سلامتی روح و جسم ما مفید هستند؟

 

۱-بازی های فکری به ترشح هورمون اندروفین و افزایش شادمانی کمک می کند.

زمانی که ما با خانواده، اعضای فامیل یا دوستان مان بازی های فکری و خلاقیتی را انجام می دهیم، برای ساعاتی شادی و هیجان مثبت را تجربه می کنیم که این ها انرژی کل روزهای هفته پیش رو را برایمان تأمین خواهند کرد. شما برای چند ساعت از افکار استرس زا و منفی رها شده و به کارهایی کاملاً متفاوت از آنچه در طول هفته انجام داده اید می پردازید. در دنیای پر از هیجان و خلاقیت بازی ها، شما به کشورهای مختلف لشگرکشی می کنید، فرمول ساختن یک داروی جدید را کشف می کنید، با سرعت عمل و خلاقیتی که در حین بازی به دست می آورید، یک بار دیگر همچون روزهای کودکی به راحتی مهارت های حل مسئله را می آموزید و سرعت عمل و چابکی را در رقابت با دیگر اعضا تجربه می کنید و روی هم رفته شادی و آرامش بیشتری را تجربه خواهید کرد.

۲-بازی های فکری، تعامل با دیگر افراد را افزایش می دهد.

اغلب بازی های فکری به صورت گروهی طراحی شده و با دستورالعمل های به کار رفته، ارتباط بین افراد را بیشتر می کند. زمانی که شما درکنار افراد خانواده و یا دوستان و آشنایان، به صورت فیزیکی به بازی های فکری می پردازید، چه نوع این بازی ها به شکل رقابتی بوده و یا بصورت غیر رقابتی، همه شما تک به تک با یکدیگر همراهی کرده و امکان تعاملات و صحبت های رو در رو را تجربه  می کنید و با این کار انرژی و سرزندگی بیشتری را بدست خواهید آورد.

۳-بازی های فکری، مهارت های چند بعدی شما را تقویت خواهد کرد.

با انجام هر یک از انواع بازی های فکری، می توانیم یکی از مهارت های خود را افزایش دهیم. مثلاً بعضی از آنها به صورتی طراحی شده اند که به افزایش تمرکز و سرعت عمل شما کمک می کنند و یا بعضی دیگر باعث کشف و روی کار آمدن گنجینه لغات از انباری ذهن شما می شوند. شما در حین بازی لغاتی را بر زبان خواهید آورد که شاید از تعجب شاخ در بیاورید. این ها همان واژه هایی بوده اند که زمانی از افراد و یا کتاب های مختلف شنیده و خوانده اید.


  • در این بخش می توانید انواع بازی هایی را تهیه کنید که سرعت عمل، تمرکز، مهارت های دیداری و توانایی حل مسئله را در شما و در کودکان تان تقویت می کند.

 

۴-بازی های فکری باعث بهبود سلامت روحی و ارتباطات بهتر افراد می شود.

انجام انواع مختلف بازی های فکری با افراد دیگر باعث می شود که ما از تنهایی و گوشه گیری فاصله گرفته و با افسردگی و اضطراب خداحافظی کنیم. با ساختارهای موجود در این بازی ها، افراد با دیگران ارتباط برقرار کرده و آن دسته از محدودیت های فکری که بیهوده در ذهن هر یک از ما  وجود دارد و از ما می خواهد که مثلاً به طور رسمی صحبت کنیم و یا مسائل بی اهمیت را مطرح نکنیم، خودبخود کنار گذاشته خواهند شد. ما امکان این را پیدا می کنیم که درباره هر موضوع به ظاهر بی اهمیت و با روشهای دوستانه با افراد ارتباط بگیریم و روابط اجتماعی خود را گسترش دهیم.

۵-بازی های فکری، ذهن ما را فعال و سرزنده نگه می دارد.

با انجام هر یک از بازی های فکری، چه آنهایی که سرعت عمل و خلاقیت ما را افزایش می دهند و چه آنهایی که تمرکز و حضور ذهن را بیشتر می کنند، هر یک به روشی مغز را فعال و پویا نگه داشته و توانایی یادگیری را به مرور افزایش می دهد. در این میان حافظه شخص بهبود یافته و نیز از کاهش قدرت حافظ در کهنسالی جلوگیری می کند.

 

مشاهده انواع محصولات بهداشتی برای کودک در دیجی کالا

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ