معرفی کتاب ” آنچه مادر باید درباره ۱۲ ماهه اول زندگی کودکش بداند”

0 15

کتاب ” آنچه مادر باید درباره ۱۲ ماهه اول زندگی کودکش بداند ” نوشته خانم دکتر “پنی پرستون Penny Preston” است. در ایران انتشارات “با فرزندان” با ترجمه خوب خانم “طاهره خدایی” این کتاب را منتشر کرده که با صفحه آرایی جذاب و تصاویر  انیمیشنی و مطالب فوق العاده، کاری می کند که در حین مطالعه کتاب نه تنها خسته نمی شوید، بلکه به خواندن هر چه بیشتر مطالب تشویق و ترغیب خواهید شد.

فصل اول این کتاب در مورد مراقبت از نوزاد خود از ابتدای برگشتن از بیمارستان  به خانه است و آنچه را که یک  پدر و مادر تازه کار در هر موضوعی باید بدانند، به طور کامل شرح می دهد. قدم به قدم شما را با همه مراحل رشد و همچنین نیازهای کودکتان در هر ماه آشنا می کند.

معرفی کتاب ” آنچه مادر باید درباره ۱۲ ماهه اول زندگی کودکش بداند”

در این مقاله با موضوعاتی از  قبیل خرید لباس ها و لوازم مورد نیاز برای نوزاد، آماده کردن شیر در شیشه، ریتم خواب و بیداری نوزاد، چگونگی در آغوش گرفتن او و حمام و پوشک کردن به اختصار شما را آشنا می کنیم.

در فصل دوم، ماه به ماه شما را از تغییرات او آگاه خواهد کرد، مثلاً از ماه اول  تا دوازدهم و به طور مجزا برای هر ماه به مواردی از قبیل پیشرفت های جسمی نوزاد، تنظیم برنامه روزانه، نکاتی درباره نوع اسباب بازی مناسب برای او در آن ماه به خصوص، تغییرات روحی و جسمی مادر و نکات اساسی مربوط به همان ماه توضیح می دهد.

معرفی کتاب ” آنچه مادر باید درباره ۱۲ ماهه اول زندگی کودکش بداند”

 

بخشی از صفحه در هر ماه به یادداشت های روزانه کودکتان اختصاص دارد، که می توانید پیشرفت های او را در این بخش یادداشت کنید، در تصویر زیر  می توانید آن را مشاهده نمایید.

معرفی کتاب ” آنچه مادر باید درباره ۱۲ ماهه اول زندگی کودکش بداند”

فصل سوم با عنوان “حل مسائل روزانه ” است. این قسمت شما را با مواردی از قبیل گریه بی وقفه یک نوزاد، مشکلات سلامتی مثل حساسیت های ناشی از پوشک، تب و تفاوت های فردی کودک شما آشنا می کند.

معرفی کتاب ” آنچه مادر باید درباره ۱۲ ماهه اول زندگی کودکش بداند”

در ابتدا نویسنده کتاب، خانم پرستون طریقه استفاده از کتاب را به این شکل شرح داده است:

روزی که با نوزادتان به خانه برمی گردید، تصویر این که فقط ظرف چند ماه، اولین سالگرد تولدش را جشن می گیرید، به نظر غیرممکن می رسد. او راه خواهد رفت، شما را خواهد شناخت و ویژگی های خاص شخصیتش را پیدا خواهد کرد.

مانند تمام پدران و مادران جوان، بدون شک از خودتان می پرسید: ((چطور طی هفته ها و ماه های آینده ، این مشکلات را پشت سر بگذارید؟)) این کتاب در این زمینه به شما کمک می کند.

در مرحله اول، اطلاعات اولیه را درباره چگونگی مراقبت از نوزاد، به شما می دهد. سپس ماه به ماه در حالی که تحولات احتمالی کودکتان را به شما نشان می دهد، راهنمایی تان می کند که چگونه می توانید به رشد او کمک کنید. و نیز در مورد آنچه که ممکن است در این دوره برایتان پیش بیاید.

در این کتاب همچنین فضاهای سفیدی پیش بینی شده تا بتوانید کارهای کودکتان را در آن جا یادداشت کنید. به این ترتیب، در پایان سال شما یک دفتر خاطرات روزانه خواهید داشت که با خاطرات و عکس هایتان تکمیل شده و می توانید وقتی فرزندتان بزرگتر شد، آن را به او هدیه دهید.

و در آخرین قسمت کتاب توصیه ها و راه حل هایی را در مورد مسائلی که معمولاً پدران و مادران جوان با آنها روبه رو می شوند، ارائه می دهد.

شاید شما برای ماه های آینده نگران باشید، اما من به عنوان مادر دو فرزند و یک پزشک معتمد، این کتاب را برای کمک به شما نوشته ام تا مطمئن باشید که می توانید مشکلات را حل کنید و به خوبی از اولین سال زندگی فرزندتان لذت ببرید.

 

 

نسخه کاغذی این کتاب را می توانید از سایت انتشارات با فرزندان که در لینک زیر برای تان قرار داده ایم، تهیه کنید.

https://shop.bafarzandan.com/product/anche-madar-bayad-darbareye-12mahe-avale-zendegie-koodakash-bedanad/

و یا نسخه الکترونیکی کتاب را از اپلیکیشن کتابخوان “طاقچه” تهیه کنید.

https://taaghche.com/book/21484/%D8%A2%D9%86%DA%86%D9%87-%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%DB%B1%DB%B2-%D9%85%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%88%D9%84-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%DA%A9%D9%88%D8%AF%DA%A9%D8%B4-%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%AF

 

 

مشاهده انواع محصولات بهداشتی برای کودک در دیجی کالا

ارسال یک پاسخ